Artysta maluje obrazy na mapach GPS przy pomocy roweru i aplikacji mobilnej

Sztuki wizualne ciągle się rozwijają – analogicznie do rozwoju nowych mediów. Fotografia, grafika, czy matte painting to dziedziny niezwykle prężnie idące do przodu. Dlaczego nie rozszerzyć sztuki na większą skalę – na przykład na ulice miasta?

© Stephen Lund

Z tego artykułu dowiesz sie:

  • Kim jest Stephen Lund?
  • O co chodzi w GPS Doodle?
  • Jak połączyć jazdę na rowerze ze sztuką współczesną

A gdybyśmy zrobili coś innego – na przykład zaznaczyli na mapie GPS w Endomondo wielkiego… dinozaura? Zobaczcie jak robi to Stephen Lund – Kanadyjczyk znany jako GPS Doodle.

Zanim zapadł zmrok, pierwszego dnia 2015 roku, Stephen wyciągnął swój rower z garażu i za pomocą aplikacji rejestrującej przebytą drogę namalował na mapie napis „Wesołego 2015-ego”. Osoby, które zobaczyły screen na pewno się uśmiechnęły.

Wielu jego kolegów z klubu kolarskiego stwierdziło, ze to świetny i bardzo kreatywny pomysł na wycieczki rowerowe. Stephern, ze względu na bardzo twórczy umysł podjął wyzwanie stworzenia kilkunastu dzień za pomocą GPS-u.

W jego kreacjach zobaczymy różne napisy oraz grafiki – choinkę, faceta z indykiem, posąg Dawida oraz oczywiście cyklistę.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Czy gracze mają większą wiedzę niż gimnazjaliści

Twórczość Stephena możecie obserwować na jego Instagramie.

Fascynujące mapy! Zobaczcie rozmieszczenie końcówek nazw miejscowości w Polsce

Zastanawialiście się kiedyś nad geograficznym rozkładem nazw miejscowości w Polsce? Nigdy nie przyszło mi to do głowy, jednak ich graficzne…

Podziel się:

Także w kategorii Rozrywka:

Wiedzę o broni palnej czerpiesz z filmów i gier? W takim razie nie wiesz niczego Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała Wszystko o Wiedźminie: nieznana gra z 1997 roku, komiksy i alternatywne zakończenie 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Lech Wałęsa: śmiejesz się z jego wpisów? Animowane tatuaże: niesamowite połączenie starej sztuki i najnowszej technologii Rok 2016 w filmach, grach i książkach. Czy ponure wizje mogą się ziścić? Te aplikacje pomogą przetrwać Walentynki. Święto zakochanych nie musi być banalne Drony, na które cię stać Wiedźmin, Painkiller - to jego dźwięki. Tech Heroes #2: Scorpik Zazdroszczę dzieciakom - oto zabawki, o których mogliśmy tylko marzyć Wszyscy jesteśmy produktami wykreowanymi przez koncerny Kto będzie gwiazdą Tech Heroes #2? Billy Mitchell: najsłynniejszy esportowiec z czasów, gdy nie było esportu Sprzęty elektroniczne i małe dzieci: jak zabezpieczyć jedne przed drugimi? Produkty LG w filmach i serialach. Zauważyłeś markę w „Marsjaninie”? 7 cech prawdziwego geeka. Sprawdź, czy zasługujesz na to miano Wciągaj gry nosem. Poczuj spalone gumy z Need for Speeda i zgniłe zwłoki z Wiedźmina Mortal Kombat: Raiden, Liu Kang, Kano i inni. Najlepsze postaci kultowej bijatyki Najlepsze gry na Commodore 64 Kto to powiedział? Gwiazda branży IT czy postać z serialu „Z Archiwum X”? 100 najlepszych okładek w historii gier wideo

Popularne w tym tygodniu:

Wiedzę o broni palnej czerpiesz z filmów i gier? W takim razie nie wiesz niczego Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Magiczny stół: fragment morskiego brzegu na środku pokoju Steampunk po polsku: mechanika i para zamiast elektryczności