Mąż dowiedział się o ciąży swojej żony dzięki danym z jej Fitbita

Fitbit to opaska służąca do mierzenia trasy oraz śledzenia funkcji życiowych. Dzięki zwróceniu uwagi na anomalia w wykresie swojej żony mężczyzna dowiedział się, że zostanie tatą. Zobaczcie jak do tego doszło.

© Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest Fitbit
  • jak przyszły tato dowiedział się o ciąży żony
  • jakie można wykorzystać smartbandy w przyszłości

David Trinidad przeglądał dane z Fitbita swojej żony i zobaczył, że jej puls w pewnym momencie konkretnie się podniósł. Wrzucił info o swoich obawach na popularną stronę Reddit.

„Nie jestem pewny czy coś nie skopało się z czujnikiem” - napisał mężczyzna w poście. Dodał też, że jego żona wykazywała przez 10 godzin aktywność w sekcji spalania tkanki tłuszczowej na Fitbicie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ćwiczyła, ale kobieta nie zwiększała swojej aktywności ruchowej. David myślał, że urządzenie się zepsuło i pytał o możliwość ponownej kalibracji albo wymiany na nowe.

Internauci jak zwykle nie zawiedli. Na ratunek Trinidada pognał użytkownik ThisIsUnpleasant. Zasugerował on, że może być inny powód tego, że urządzenie notuje wyższe wyniki. „Czy żona doświadczyła czegoś szczególnie stresującego w ostatnich dniach lub jest możliwość, że jest w ciąży?” - zapytał internauta.

Zaaferowany przyszły tato, nie wiedząc jeszcze nic oficjalnie, zabrał swoją żonę – Ivonne — do lekarza, by potwierdzić przypuszczenia. Wyniki ostatecznie rozwiały wątpliwości małżeństwa: spodziewają się malucha.

Jesteśmy małżeństwem od kilku lat i naszym planem było założenie pełnej rodziny w 2016 roku. Nie ukrywam, że tak szybki efekt okazał się dla nas wielką niespodzianką. Jeszcze większą jest to, że dowiedzieliśmy się o ciąży z pomocą Fitbita.

Całe zamieszanie okazało się również dobrą kampanią marketingową dla Fitbita. W związku z tym przyszły tato zapewnia, że nie pracuje dla firmy.

Zobacz również: Asus VivoBook S200

Rzecznik prasowy producenta opasek poinformował, że był to pierwszy przypadek ujawnienia ciąży dzięki ich urządzeniu. Dobrze, że cała sytuacja z podniesionym pulsem skończyła się w taki sposób. Jest to parametr zdrowotny, który może wskazywać na poważne problemy organizmu.

Jeśli chcecie obserwować dalej przygody fitbitowego taty, możecie to robić za pośrednictwem Twittera oraz Instagrama.

To niesamowite jak proste urządzenia pokroju opaski do fitnessu może się przydać. Osobiście używałem przez krótki czas tylko smartwatcha od Samsunga, ale w życiu nie pomyślałbym, żeby wykorzystywać go do ciągłego monitorowania mojego stanu zdrowia. Są od tego inne, dokładniejsze zabawki.

Nie uważacie, że przeglądanie czyjegoś wykresu aktywności zarejestrowanego przez opaskę wydaje się być trochę niemoralne? To trochę jak czytanie cudzych wyników badań, albo poczty… a nie daj Boże historii przeglądania!

Myślę, że technologia, a razem z nią inwigilacja, za jakiś czas może pójść znacznie dalej – smatwatche oraz smartbandy bez problemu można połączyć z glukometrem, ciśnieniomierzem oraz pulsometrem. Sprzężone urządzenia dawałyby bardzo szerokie pasmo danych na temat stanu zdrowia człowieka.

Gdyby połączyć to dodatkowo z lokalizatorem GPS i wstrzelić tam nadajnik LTE mogłoby to uratować życie niejednej osobie poprzez przesyłanie kompletu danych do konta użytkownika w szpitali.

Zakładając, że takie opaski dostawaliby pacjenci w szpitalach do ciągłego monitorowania ich parametrów życiowych mogliby mieć więcej swobody w poruszaniu się po placówkach – nie musieliby ciągle leżeć w łóżkach przypięci do miliona kabelków i rurek.

Widzę w tym naprawdę ogromny potencjał dla polepszenia komfortu ludzi oraz zwiększenia wydajności służby zdrowia.

7 sposobów, w jakie Fitbit zmienił moje życie. Opaska zmotywuje do ćwiczeń?

W Stanach karierę robi QS, czyli Quantified Self. Mierzymy to, co da się zmierzyć – masę ciała, jej fluktuacje, przebyty dystans, spalone i przyjęte…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jeden z nich to chińska podróbka. Potrafisz wskazać, który? Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania Soczewki kontaktowe przyszłości

Popularne w tym tygodniu:

Zapomniana technologia III Rzeszy. Wideorozmowy w nazistowskich Niemczech Skąd się wzięła telewizja? To polski wynalazek! Kochajmy zbiegi okoliczności! Wynalazki, które powstały zupełnie przypadkiem Spełnia się największe marzenie policji. Gadżet, który pozwala na odblokowanie iPhone’a LCD, LED czy Retina? Czym różnią się od siebie ekrany i stosowane w nich technologie?