O, czyli funkcjonalny telefon z drukarki 3D

Serbskie studio Alter Ego Architects zaprojektowało telefon komórkowy, który można wydrukować za pomocą drukarki 3D. W interfejsie telefonu znajdziemy tylko przyciski numeryczne oraz symbole. Nie ma tu żadnych apek. Urządzenie zostało sprowadzone do swojej pierwotnej roli.

© Alter Ego Architects / www.alterego.rs

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest telefon O
  • jaka idea przyświeca twórcom
  • dla kogo przeznaczone jest to urządzenie

Ekran urządzenia to e-ink – podobny do tego, który stosuje się w czytnikach e-booków Kindle. Telefon ma rozmiar karty kredytowej. Ogromną zaletą jest to, że opiera się w pełni na interfejsie graficznym, więc może być obsługiwany bez względu na język, jakim posługuje się użytkownik.

Ideą telefonu jest powrót do korzeni telefonii komórkowej – czyli to kontaktowania się z ludźmi, dzwonienia. Firma chce w ten sposób przeciwdziałać pladze bezmyślnych smartfonowych zombie, którymi jesteśmy. Warto by było znowu podczas spotkania z przyjaciółmi porozmawiać, zamiast siedzieć na Fejsie, albo Insta – prawda?

„Będzie to pierwszy telefon, który przełamie bariery językowe” - mówią projektanci urządzenia. Zapowiada się niezła rewolucja i podejrzewam, że każdy biznesowy złodupiec będzie chciał mieć tą zabawkę, przepraszam – narzędzie pracy – w kieszeni.

Podążając dalej za myślą przewodnią telefonu – czyli zaprzestaniu nierozpowszechniania się plagi milenialnych zombie oraz przełamania bariery językowej – logo i nazwa telefonu to po prostu „O”, które w większości języków jest wymawiane tak samo.

Zobacz również: Wideorecenzja: ASUS B33E

Ze względu na chęć zastosowania druku 3D – telefon będzie bardzo tani w produkcji. Wykorzystanie w nim ekranu e-ink sprawi, że nie będzie potrzebował być karmiony co kilka godzin jak iPhone w waszych kieszeniach. No chyba, że zamówicie opcję z dodatkowym podświetleniem – wtedy wiadomo, przyda się go naładować raz na jakiś czas.

Myślę, że to urządzenie świetnie sprawdzi się w przypadku osób starszych, dzieci oraz biznesmenów. Długo wytrzymująca bateria, prosta obsługa za pomocą graficznego interfejsu oraz minimalistyczny design przypadną do gustu niejednej osobie.

Szczerze mówiąc – sam chciałbym mieć takie coś w kieszeni i nie słyszeć co chwilę dźwięków powiadomień.

9 największych telefonów komórkowych na świecie

Większość producentów sprzętu mobilnego prześciga się w tym, by ich twory były coraz lżejsze i cieńsze. By do kilkunastocentymetrowego urządzenia…

Podziel się:

Także w kategorii Technologie:

Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł?

Popularne w tym tygodniu:

VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku