Artysta maluje obrazy na mapach GPS przy pomocy roweru i aplikacji mobilnej

Sztuki wizualne ciągle się rozwijają – analogicznie do rozwoju nowych mediów. Fotografia, grafika, czy matte painting to dziedziny niezwykle prężnie idące do przodu. Dlaczego nie rozszerzyć sztuki na większą skalę – na przykład na ulice miasta?

© Stephen Lund

Z tego artykułu dowiesz sie:

  • Kim jest Stephen Lund?
  • O co chodzi w GPS Doodle?
  • Jak połączyć jazdę na rowerze ze sztuką współczesną

A gdybyśmy zrobili coś innego – na przykład zaznaczyli na mapie GPS w Endomondo wielkiego… dinozaura? Zobaczcie jak robi to Stephen Lund – Kanadyjczyk znany jako GPS Doodle.

Zanim zapadł zmrok, pierwszego dnia 2015 roku, Stephen wyciągnął swój rower z garażu i za pomocą aplikacji rejestrującej przebytą drogę namalował na mapie napis „Wesołego 2015-ego”. Osoby, które zobaczyły screen na pewno się uśmiechnęły.

Wielu jego kolegów z klubu kolarskiego stwierdziło, ze to świetny i bardzo kreatywny pomysł na wycieczki rowerowe. Stephern, ze względu na bardzo twórczy umysł podjął wyzwanie stworzenia kilkunastu dzień za pomocą GPS-u.

W jego kreacjach zobaczymy różne napisy oraz grafiki – choinkę, faceta z indykiem, posąg Dawida oraz oczywiście cyklistę.

Zobacz również: Angry Birds Telepods w redakcji Gadżetomanii

Twórczość Stephena możecie obserwować na jego Instagramie.

Fascynujące mapy! Zobaczcie rozmieszczenie końcówek nazw miejscowości w Polsce

Zastanawialiście się kiedyś nad geograficznym rozkładem nazw miejscowości w Polsce? Nigdy nie przyszło mi to do głowy, jednak ich graficzne…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Najlepsze książki science fiction. Niezbędnik nie tylko dla wielbicieli gatunku 10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? 10 najciekawszych wynalazków MacGyvera: jak zbudować coś z niczego? Miecz świetlny. Wszystko o eleganckiej broni na bardziej cywilizowane czasy Steve Jobs: co wiesz o założycielu Apple’a? Fanboje odpowiadają na co najmniej 80 proc.! Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Billy Mitchell: pierwszy człowiek, który ukończył "Pac-Mana" Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wiedzę o broni palnej czerpiesz z filmów i gier? W takim razie nie wiesz niczego Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała Wszystko o Wiedźminie: nieznana gra z 1997 roku, komiksy i alternatywne zakończenie 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Lech Wałęsa: śmiejesz się z jego wpisów? Animowane tatuaże: niesamowite połączenie starej sztuki i najnowszej technologii Rok 2016 w filmach, grach i książkach. Czy ponure wizje mogą się ziścić? Te aplikacje pomogą przetrwać Walentynki. Święto zakochanych nie musi być banalne Drony, na które cię stać Wiedźmin, Painkiller - to jego dźwięki. Tech Heroes #2: Scorpik Zazdroszczę dzieciakom - oto zabawki, o których mogliśmy tylko marzyć Wszyscy jesteśmy produktami wykreowanymi przez koncerny Kto będzie gwiazdą Tech Heroes #2? Sprzęty elektroniczne i małe dzieci: jak zabezpieczyć jedne przed drugimi?