Wizje przyszłości w plakatach NASA
Wyobraźnia jest naszym oknem na przyszłość. JPL (Jet Propulsion Laboratory) i NASA starają się być odważni w swoich marzeniach - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nie jest przecież kresem naszych możliwości.
Z tego artykułu dowiesz się:
- jakie planety zbadały sondy Voyager
- gdzie zobaczymy najwspanialsze zorze polarne
- jakie misje dostarczyły informacji na temat Marsa
- gdzie w Kosmosie może istnieć życie pod lodem
NASA udostępniła plakaty dotyczące eksploracji Wszechświata. Pokazują one futurystyczne wizje, zamknięte w bardzo przyjemnych formach. Każdy z plakatów możecie ściągnąć na swoje potrzeby, wydrukować i powiesić na ścianie.
Poniżej prezentujemy Wam kilka z nich:
Misja Voyagera była niezłą wycieczką planetoznawczą. Sonda pokazała, co skrywają: Jowisz, Saturn, Uran i Neptun; do tego, by przejść dalej wykorzystywała pole grawitacyjne każdej z planet. Voyager postawił poprzeczkę dla tak ambitnych misji Gallileo oraz Cassini.
Program eksploracji Marsa ma na celu zbadanie czy na planecie mogło, może lub będzie mogło istnieć życie. Ważnych informacji o Czerwonej Planecie dostarczyły takie misje jak: Mars Pathfinder, Mars Exploration Rover, Mars Science Laboratory oraz Mars Reconnaissance Orbiter. Ten plakat to wizja przyszłości, w której człowiek będzie mógł zamieszkać Marsa.
Zobacz również: Sonda Hayabusa-2 wystrzeliła pocisk w kierunku obiektu kosmicznego
Ziemia – nasze miejsce we Wszechświecie. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, prawda? Ciepła, wilgotna atmosfera jest po prostu taka, jaka powinna być. To póki co jedyne znane człowiekowi miejsce, na którym może istnieć życie. I to bardzo dużo życia, jeśli wiece co mam na myśli.
Odkrywanie planet od zawsze było inspirowane śmiałymi podróżami w poszukiwaniu egzotycznych punktów widzenia – to jak wyprawy Jamesa Cooka na południowy Pacyfik, by podziwiać jak Wenus i Merkury przekraczają oblicze słońca w 1976 roku. Różne sondy kosmiczne pozwalają nam teraz na podziwianie podobnych zjawisk z kompletnie innej perspektywy.
Więcej opisów i plakaty w większej rozdzielczości znajdziecie na stronie JPL/ NASA.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze